Jedu na SEBE...léčení

PROBUZENÍ JEDINCE Z ULICE ... JAK TO VIDĚL ON SÁM ... KDYŽ SE PROBOUZEL K ŽIVOTU ... A JAK NA NĚHO ZAPŮSOBILO PRVNÍ SETKÁNÍ SE SEBELÉČENÍM A S JOČEREM, ALIAS JOŽKOU ČERVIENKOU.


TAK SI PŘEČTĚTE, JAK TO VŠECHNO ZAČALO ...

... Nervy v kýblu ... nervy nadranc... každý to někdy známe ... tak jsem se rozhodla s tím něco udělat:

Jak to celé začalo?
Přihlásila jsem se na kurz Sebeléčení Jočer.

Moc se mi tam nechtělo, protože jsem už "prolezla" kdejakými kurzy. Jenže kamarádka chodí na Sebeléčení už delší dobu a často mi o tom vypráví ... a hlavně! ... mění se mi před očima. Tak jsem tady. Netuším, co mě čeká ... Mísí se ve mně všelijaké pocity. Očekávám, co se bude dít. Sedím na židli, ostatně jako všichni na kurzu.

Přichází Lektor.
Představovala jsem si ho tak? ... Nebo jinak? ... Nebo jsem si ho nepředstavovala vůbec? ... Myšlenky se mi předhánějí a najednou slyším: "Tož děcka, vítám vás"
...Tak takové přivítání jsem fakt ani ve snu nečekala...

Lektor (ostřílení kurzisti ho oslovují Jožko) nás seznamuje se Sebeléčením Jočer. Máme to prý zařadit na první místo ve svém životě, poněvadž nic důležitějšího nemáme tady na Zemi na práci. Moc tomu nerozumím, ale za úvahu to stojí. Dozvídám se, že díky Sebeléčení se nám vylaďuje organismus ... a vyladěný člověk prý vnímá sebe, okolí i celý život z jiného úhlu pohledu. Tomu už nerozumím vůbec. Jaký jiný úhel pohledu potřebuju? A Sebeléčení že mi zaručí lepší zdraví, větší vitalitu a snad i moudrost? No, tak to už je na zváženou ... vypadá to, že se chytám ... a hlavně: zaujalo mě to!

Lektor pokračuje: "Přátelé, nepřišli jste odpočívat... pustíme se do cvičení" ...
Jsem zaskočena - nevzala jsem si oblečení na cvičení ... co teď?... Ale ejhle! Sedíme dál a máme zavřít oči. Prý, abychom lépe vnímali sami sebe ... a abychom otevřeli vnitřní zrak ...První lektorův povel zní : "Otevřete si bod pupku" ... a vnitřním zrakem máme ten bod pupku pozorovat ...

No, to mě podrž! ... mám podle pokynu otevřený bod pupku ... no a co? ... nic! ... A znovu tentýž povel. To jsem tedy netušila! ... Panenko skákavá, já cítím pod jazykem nějaké výraznější slinění než obvykle ... a pravá dlaň se mi trochu potí ... nebo je teplá? ... a v krku cítím "knedlu"... a ty myšlenky! Jedna se honí přes druhou ... a už zase slyším pokyn: "Otvírám bod pupku". A teď pro změnu povel zní : "Čistím a uvolňuji bod pupku" ... a tak si v duchu omílám tento nový pokyn ... a pozorovat máme stále bod pupku ... A co je toto? ... nějak mě rozbolelo rameno, ale hlavně pořád ty myšlenky! V hlavě je to jako na tržnici.

Lektor dává další a další pokyny a já se snažím všude něco vnímat. ... Ale pozor! ... Jožka říká : "Hlavně se nesnažte! ... jen pozorujte ... s lehkostí ... a bez úsilí". Takže znovu a jinak. Jenom pozorovat ... už je to lehčí ... cítím, že už se tolik nenamáhám.
Není prý vůbec důležité, jestli v každém bodě automatického okruhu (AUTOMATICKÝ OKRUH je název kurzu Sebeléčení I a je to 15 bodů na těle odpovídajících hormonálním žlázám) něco cítím. Někde prý můžu i něco slyšet ... nebo i barvy se mi mohou zjevovat ... no a někde nevnímám nic. Leckde přichází pocit tlaku nebo bolest ... je to fakt všehochuť ... a říká se tomu LADĚNÍ ORGANISMU.

No a bodejť by se lidi na takovém kurzu neladili! ... Lektor ledacos předvádí názorně, a jelikož je to "pan herec", tak salvy smíchu odlehčují napětí v nás ... (celý kurz totiž neprobíhá se zavřenýma očima ...)Po energetickém cvičení následuje část diagnostická, kdy nám Jožka hlásí, jak nám to šlo a co je třeba spravit ... On je totiž podprahový energetický specialista (dělá také individuální konzultace v různých městech ... a taky vydává časopis Sebeléčení). Vyzařuje z něho obrovský klid a pohoda ...

... A ještě jedna věc mě na kurzu zaujala.
I o přestávkách obklopují kurzisté lektora a živě s ním rokují ... a nebo zrovna tak živě si povídají v hloučcích - zkrátka žádné "mrtvo" tu nenajdete.V odpoledních hodinách (po dobrém obědě) se pokračuje v energetickém cvičení i trpělivém lektorově vysvětlování a odpovídání na dotazy. A že jsou to odpovědi z různých oblastí našeho života ... od vzniku vesmíru, přes různá energetická doporučení dle znamení zvěrokruhu ... až po sebeléčebný jídelníček nebo doporučení šitá na míru!

... Ještě ke všemu si z dnešního setkání odnáším pocit, že si tihle lidi na nic nehrajou - byť jsou mezi nimi "študovaní inženýři a různé hlavy pomazané" - a že dokážou hrát si, smát se, ale i brečet ... a přitom na sobě docela makají ... ... no, teď už chápu, proč se kamarádka mění před očima ... energetickým laděním organismu dochází totiž zcela automaticky jako "vedlejší produkt" k HARMONIZACI ...

... Uvidím, co to celé se mnou bude dělat ... a ozvu se vám někdy přístě...

Jo a říkají mi Federika.